Kontakt

 

Vzorkovna (prodejna):

 

Květa Korečková

Chlistov

339 01  Klatovy

Provozní doba dle telefonické domluvy

Tel:  +420 607 985 206

email: ketty.keramika@seznam.cz

Mapa

Panorama

 

Sídlo firmy:

 

Květa Korečková
Čajkovského 1306/7
130 00 Praha 3

IČO: 12624616

Tel: +420 607 985 206
email: ketty.keramika@seznam.cz

 

Nejsme plátci DPH

 

O Květě Korečkové:

 

Květa Korečková se narodila 26. 5. 1956 v Klatovech a dětství strávila v malé vesnici Chlistov v podhůří Šumavy. Už na základní škole se projevoval její výtvarný talent a zručnost. Proto ředitel školy v Klatovech navrhl rodičům využít toto nadání a věnovat se studiu ruční malby na keramiku v Chodovia Klenčí pod Čerchovem. Život na Chodsku, setkávání s tamními lidmi a zvyky jí zaujal a inspiroval. Po svatbě se odstěhovala za manželem do Prahy, kde se jí narodily dvě děti. Během této doby se věnovala nejen malování, ale i lidové tvorbě, např. pečení staročeských perníčků, vizovického pečiva a tvorbě různých lidových ozdob. Zúčastňovala se také vánočních výstav, na kterých se seznámila s Petrem Herynkem. V devadesátých letech založila vlastní firmu na výrobu keramiky. Stále maluje tradiční chodskou keramiku, na kterou jí byla udělena značka ,,Šumava originální produkt“. Je také členem certifikační komise pro udělování této regionální značky. Koupě nemovitosti s velkým pozemkem umožnila nejen výrobu keramiky, ale i pěstování zajímavých bylinek a zeleniny pro přípravu receptů a jídel. V roce 2008 začala spolupracovat s časopisem Zahrádkář, kam pravidelně přispívá články a recepty na téma ,,Rok na vsi“. Ráda vaří nejen podle starých receptů, ale i experimentuje a vymýšlí nové.

 

  

   

   

Vydané publikace:

   

Perníčky s láskou pečenéPerníčky - krásně voní po koření, rozplývají se na jazyku a vyvolávají úsměv na tváři. Jsou tady s námi už hodně dlouho a srdce z perníku se stalo symbolem lásky. Tato knížka vás seznámí s historií perníku, provede vás krajovými specialitami a bude vás inspirovat při pečení perníčků k různým příležitostem, ať již jsou to Vánoce, Velikonoce, Mikuláš nebo svatba. V knize jsou zobrazeny perníčky desítek našich perníkářek. Nechybí ani perníkový receptář, kde najdete vše od jednotlivých ingrediencí, přípravy různých druhů těsta a polev až po rozličné techniky zdobení.

      

Velká obrazová publikace popisuje jednotlivé vánoční svátky, s nimi spojené rituály a jídla, tradiční i netradiční, která se k jednotlivým dnům připravovala. Kromě zapomenutých receptů jsou tu i návody na výrobu figurálních pečiv, využívaných ke zdobení vánočních stromečků, k výrobě betlémů, dárků a podobně. Dozvíme se zajímavosti o jednotlivých plodinách, ovoci, okrasných rostlinách vhodných ke kuchyňskému zpracování, o zelenině a potravinách. Zmíněno je i cizokrajné ovoce, vánoční vůně a koření. Samostatnou kapitolou publikace je část nazvaná "Vzpomínky a recepty z Pošumaví".

Navštivte nás na Facebooku: